США: в капсулі часу були знайдені реліквії масонів і документи часів громадянської війни

США: в капсулі часу були знайдені реліквії масонів і документи часів громадянської війни

14:47 Січень 6, 2022

Історія 3679 6 хвилин

Magyar

У 134-річній капсулі часу, схованій під п’єдесталом пам’ятника генералу Конфедерації Роберту Лі в Річмонді, штат Вірджинія, крім документів, були знайдені реліквії громадянської війни, зокрема боєприпаси, однак очікуваної експертами фотографії вбитого президента Авраама Лінкольна не виявилося.

Як повідомлялося раніше, під статуєю знайшли дві капсули часу. За інформацією управління охорони пам’яток, перша з них виявилася цікавою компіляцією, але не тим, що вони шукали. Ця капсула часу, імовірно, була схована в постаменті однією або кількома особами, які керували будівництвом.

Однак у понеділок у закритій гранітом частині постаменту в землі знайшли мідну скриню, яка могла бути оригінальною офіційною капсулою часу, радісно повідомив губернатор Ральф Нортем у Twitter.

У скрині, яку вдалося відкрити у вівторок після понад двогодинної процедури, що транслювалась онлайн, виявилися альманах 1887 року, книжки, газети та журнали, Біблія, масонські реліквії, монети та боєприпаси, котрі використовувалися під час громадянської війни 1861–1865 років, зокрема снаряди Minié французького походження.

У капсулі часу також була публікація «Друг іммігранта: 500 ферм на продаж або обмін у Вірджинії».

Крім того, у конверті знайшли дві дерев’яні різьблені фігурки, одну із зображенням транспортира, другу – компаса, символу масонів, а також прапор Конфедерації, який, за словами експертів, був вирізаний з дерева, що ріс на могилі генерала Томаса «Стоунвелла» Джексона. В одній із книжок виявили закладку, прикрашену портретом генерала Лі.

Експерти також знайшли в скрині уламок бомби, яку жителі конфедеративних штатів Півдня використали в битві під Фредеріксбургом у 1862 році. Коробку перед відкриттям перевірили сапери, щоб з’ясувати, чи немає в ній вибухових речовин.

На одному з найцікавіших документів зображена жінка, яка стоїть на колінах перед труною Авраама Лінкольна, який був убитий 14 квітня 1865 року. Двосторонній малюнок з’явився в середині номера журналу Harper’s Weekly, надрукованого двома тижнями пізніше.

Капсула часу, однак, стала великим розчаруванням для колекціонерів історичних реліквій, оскільки, усупереч очікуванням, у ній не було найціннішого предмета – фотографії президента Лінкольна, який лежить у труні. Про світлину, яка була б надзвичайно рідкісним артефактом і представляла б історичну цінність, якби існувала, згадується тільки в одному реченні в газетній статті.

Вміст близько 30-сантиметрової мідної коробки був мокрим, але в кращому, ніж очікувалося, стані, незважаючи на те, що вона лежала у воді на дні 12-метрової основи скульптури. Проте відкрити скриню звичайним способом не вдалося, один бік довелося зрізати. Паперові документи постраждали від води та плину часу, але принаймні частково їх можна прочитати.

Пам’ятник генералу заввишки 18 метрів, що складався з п’єдесталу та кінної статуї, був відкритий у 1890 році в Річмонді, колишній столиці Півдня, який виступав за сепарацію. У 2020 році після смерті афроамериканця Джорджа Флойда, убитого білими поліцейськими, монумент, установлений лідеру армії Південної Конфедерації, що боровся проти скасування рабства, став об’єктом антирасистських протестів як символ рабства.

Улітку 2020 року губернатор Вірджинії Ральф Нортем оголосив, що статую демонтують у дусі переосмислення ставлення до пам’ятників. Знесення відбулось у вересні 2021-го, але капсулу часу безрезультатно шукали місяцями, а минулого тижня було знайдено лише ще одну скриню, імовірно, самовільно заховану учасниками будівництва.

Джерело:  (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня