У висохлому іракському водосховищі виявили залишки 3400-річного міста

У висохлому іракському водосховищі виявили залишки 3400-річного міста

12:35 Червень 3, 2022

Історія 2597 3 хвилини

Magyar

Археологи кажуть, що поселення може бути важливим центром імперії Мітанні, колишнього Захіку. Залишки палацу були розкопані ще у 2018 році, а зараз удалося відшукати інші будівлі.

Близько 3400 років тому місто, залишки якого були розкопані групою німецьких і курдських археологів, імовірно, знаходилося на березі річки Тигр.

Залишки поселення були виявлені на дні Мосульського водосховища після того, як рівень води на початку року спав через нищівну посуху в Іраку.

За словами дослідників, місто, в якому знаходився палац, і кілька великих будівель, у тому числі величезний склад, котрий було зведено в XV – XIII столітті до нашої ери, можуть бути важливим центром імперії Мітанні в стародавньому месопотамському столітті, що називається Захіку. Археологічна пам’ятка знаходиться в Кемуні, в Курдистанському регіоні Іраку, – повідомив у понеділок науковий портал Phys.org.

Група археологів зібралася з блискавичною швидкістю, оскільки ніхто не знав, коли це місце знову буде затоплено. Робота була профінансована Фондом Фріца Тіссена через Університет Фрайбурга.

Дослідники значною мірою змогли нанести місто на карту.

Залишки палацу площею близько 2000 квадратних метрів були виявлені ще в 2010 році і розкопані в 2018 році, коли під час посухи територія стала суходолом. Проте зараз ученим удалося розкопати інші будівлі.

Археологів здивувало, наскільки добре збереглися стіни з висушеної на сонці глинобитної цегли. Імовірно, це пов’язано з тим, що місто зруйнував землетрус ще близько 1350 року до н.е., а верхні частини стін поховали під собою ці будівлі.

Німецький представник групи археологів Петер Пфельцнер, учений з Тюбінгенського університету, розповів, що також було знайдено п’ять керамічних посудин, які містять понад 100 клиноподібних глиняних табличок. Дослідники сподіваються, що це відкриття відкриє важливу інформацію про кінець епохи Мітанні та початок ассірійського панування в регіоні.

Для збереження археологічної пам’ятки розкопані будівлі були повністю покриті щільно прилягаючою поліетиленовою плівкою та засипані гравієм, щоб запобігти пошкодженню від води.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня