У висохлій річці в Техасі виявили сліди динозавра віком 110 мільйонів років

У висохлій річці в Техасі виявили сліди динозавра віком 110 мільйонів років

16:24 Серпень 27, 2022

Історія 3091 2 хвилини

Magyar

Через спад води в річці Палуксі було виявлено сліди акрокантозавра (Acrocanthosaurus).

З озер та річок, які цього року міліють через посуху, вже багато чого випливло, але найбільш незвичайну знахідку виявили в Техасі. У парку «Долина динозаврів» (Dinosaur Valley State Park) річка Палуксі (Paluxy) висохла настільки, що на поверхні з’явилися сліди динозавра.

Згідно зі звітом IFL Science, сліди мають відбитки трьох довгих кігтів, тому експерти вважають, що їх міг залишити теропод, представник групи двоногих рептилійних динозаврів. До цих рептилій належали тиранозавр рекс та алозавр. Теропо́ди – підряд ящеротазових динозаврів. Це двоногі тварини, найпоширеніші наземні хижаки мезозою. Хоча більшість їхніх представників були м’ясоїдними, у крейдяний період траплялися й рослиноїдні або всеїдні.

Імовірно, нещодавно виявлені сліди були залишені акрокантозавром (Acrocanthosaurus). Цей величезний хижак жив на території сучасної Північної Америки приблизно 113–110 мільйонів років тому. Тварина могла сягати 11 метрів завдовжки.

До речі, дослідники виявили в Техасі надзвичайно велику кількість слідів, тому вважають, що долина річки могла бути популярним місцем подорожей динозаврів мільйони років тому. Перші сліди фахівці знайшли ще в 1909 році.

Джерело: (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня