У Португалії знайшли останки найбільшого у Європі динозавра

У Португалії знайшли останки найбільшого у Європі динозавра

10:42 Серпень 31, 2022

Історія 4724 2 хвилини

Magyar

За словами дослідників, виходячи з існування гортанної трубки та ребер, такий вид брахіозавридів міг бути 25 метрів завдовжки та 12 метрів заввишки.

Під час розкопок у португальському Помбалі знайшли останки динозавра, імовірно, йдеться про найбільшого динозавра, колись знайденого в Європі.

Як повідомляє The Guardian, розкопки почалися в 2017 році, після того, як власник ділянки виявив скам’янілості та звернувся до Університету Лісабона.

На місці події працюють палеонтологи з Іспанії та Португалії. Вони виявили хребці та ребра. Виявлений динозавр, на думку фахівців, належав до завроподів (групи чотирилапих рослиноїдних динозаврів, що мали довгі шиї та хвости). Це найбільші тварини, що коли-небудь жили на землі й належали до сімейства брахіозаврид.

Знайдений динозавр досягав 12 метрів заввишки і 25 метрів завдовжки. Імовірно, знахідці близько 150 млн років.

Вчені зазначають, що такі знахідки трапляються вкрай рідко. Крім того, кістки розташовані таким чином, що відображають природне анатомічне становище тварини. Це дає підстави вважати, що можна знайти й інші частини динозавра.

За їх словами, це відкриття є дуже важливим для подальшого вивчення Юрського періоду загалом та давньої фауни Піренейського півострова зокрема.

Джерело:  (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня