У Мексиці знайшли 1000-річне «табло» майя для стародавньої гри

У Мексиці знайшли 1000-річне «табло» майя для стародавньої гри

11:29 Квітень 18, 2023

Історія 1963 3 хвилини

Magyar

За словами археологів, на початку цього тижня на місці археологічних розкопок у Мексиці було виявлено стародавнє кам’яне «табло», яке, ймовірно, використовувалося в грі з м’ячем, схожій на футбольний.

Дослідники та археологи стверджують, що круглий камінь, знайдений на місці майя Чичен-Іца, діаметром трохи більше 32 сантиметрів і важить 40 кілограмів, йдеться в заяві Мексиканського національного інституту антропології та Історія в Twitter.

Камінь, який, як вважають, є своєрідним табло, датується між 800 і 900 роками нашої ери.

«На цьому місці майя рідко можна знайти ієрогліфічне письмо, не кажучи вже про повний текст», — сказав Франсіско Перес, один із археологів, який координує розслідування, повідомляє Reuters.

У центрі каменю зображені дві фігури з ієрогліфами по зовнішньому краю. Один носить головний убір з пір’я, а інший – імовірно його супротивник – прикрашений “зміїним тюрбаном”, призначеним для високопоставлених осіб у суспільстві майя.

Зараз експерти аналізують та інтерпретують камінь і вживають заходів для його підготовки до консервації.

Під час прес-конференції в Меріді, Мексика, 11 квітня 2023 року на археологічних розкопках Чичен-Іца робітник показує кругле табло майя, яке використовувалося для гри в м’яч.

Експерти з іконографії ідентифікували дві фігури на камені як такі, що грають у гру з м’ячем «пелота» — командну гру з важким гумовим м’ячем, повідомляє ВВС.

Люди Мезоамерики грали в гру з м’ячем як форму традиційної практики, і вважається, що вона мала ритуальні конотації.

Чичен-Іца на півострові Юкатан у Мексиці є історичним центром цивілізації майя та входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня