На Мальті виявлено стародавній кар'єр поряд з археологічним комплексом Тас-Сілдж

На Мальті виявлено стародавній кар'єр поряд з археологічним комплексом Тас-Сілдж

09:48 Травень 31, 2023

Історія 778 3 хвилини

Управління культурної спадщини Мальти оголосило, що під час проведення земляних робіт Корпорацією водопостачання було виявлено стародавній кар’єр, який, швидше за все, виник у класичну епоху.

Район, в якому зареєстровано велику кількість відомих археологічних пам’яток, знаходився під наглядом затвердженого археолога Управління культурної спадщини.

Згідно з заявою, опублікованою у п’ятницю, археологічний спостерігач негайно повідомив Управління про потенційну знахідку, коли під час робіт було виявлено вирізані у скелі поверхні з видимими слідами від інструментів.

Потім суперінтендантство дало інструкції з належного дослідження цього об’єкта, який виявився стародавнім кар’єром з великими тесаними каменями (великими прямокутними кам’яними блоками), висіченими в скелі, але ще не відокремленими від корінної породи.

Згідно з заявою, хоча ніякого пов’язаного з ним матеріалу виявлено не було, і тому неможливо встановити точну дату, ґрунтуючись на кам’яному камені та типології кар’єру, знахідку можна з упевненістю віднести до дати класичного періоду.

Класичний період зазвичай асоціюється із Стародавньою Грецією та Стародавнім Римом.

Відкриття було зроблено неподалік Тас-Сілджа, де знаходиться багатоетапний археологічний комплекс з останками, вік яких становить близько 4000 років.

Діяльність на Тас-Сілджі почалася в доісторичну фазу Тарксієн (3150–2500 рр. до н.е.), коли на цьому місці було збудовано кілька мегалітичних храмів. У фінікійсько-пунічному періоді храм був пристосований до нових ритуальних потреб, але священний характер та функції цього місця були збережені. Це місце колись служило фінікійським та пунічним храмом богині Астарти, а в римську епоху було перетворено на храм, присвячений богині Юноні.

У 2021 році компанія Heritage Malta оголосила про відкриття нової неолітичної споруди в Тас-Сілджі.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня