Під землею в Лондоні знайшли римський мавзолей

Під землею в Лондоні знайшли римський мавзолей

11:41 Червень 15, 2023

Історія 1731 3 хвилини

Magyar

Археологи виявили римський мавзолей, що зберігся у чудовому стані, в Лондоні під час підготовки будівельного майданчика. У лютому минулого року на цьому ж місці також були виявлені важливі знахідки.

У Лондоні розкопали залишки “напрочуд добре збереженого” римського мавзолею, а отже він є найстарішою подібною спорудою, виявленою у Британії, − пише The Guardian.

“Неймовірно рідкісна” знахідка була розкопана в районі Ліберті в Саутворку, за два кроки від ринку Боро і станції метро Лондонський міст, повідомляє Музей археології Лондона (MOLA).

Розкопки гробниці відбулися після того, як у лютому минулого року на цьому ж місці було виявлено найбільшу за останні 50 років мозаїку римської епохи в Лондоні. Знахідка покриває стіни та внутрішню підлогу. У центрі знаходиться вражаюча мозаїка, оточена підвищеною платформою, на якій були розміщені тіла. Збереглися також найнижчі вхідні сходи.

Мавзолей, який був значно перебудований у римські часи, планується відкрити для публіки.

Хоча поховальна камера, ймовірно, була майже повністю знесена в середньовіччі, є ознаки того, що це була видатна будівля, можливо, двоповерхова, і вона могла використовуватися заможними римлянами, ймовірно, як родинна поховальна камера.

Хоча не було помічено жодної труни чи поховальних решток, було віднайдено понад 100 монет, металобрухт, фрагменти кераміки та кілька шматків черепиці з даху. На території навколо мавзолею було знайдено понад 80 римських поховань, які містили мідні браслети, скляні намистини, монети, глиняний посуд і навіть кістяний ніж.

Джерело: (index.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня