Кладовище бронзового віку знайшли на самому краю Шотландії

Кладовище бронзового віку знайшли на самому краю Шотландії

19:52 Липень 30, 2023

Історія 1087 2 хвилини

Археологи виявили 4000-літнє кладовище на Шетландському острові Уїнст на самому північному острові Шотландії перед будівництвом однієї з перших ракетних стартових установок Великобританії.

Серед знахідок — кілька відкладень кремованих людських кісток і дуга з захованих валунів.

Стародавнє кладовище схоже на інші, знайдені на Шетландських островах і в інших місцях. Археологи вважають, що воно датується бронзовим віком, приблизно між 2200 і 1800 роками до нашої ери.

За словами вчених, стародавнє кладовище складається, принаймі, з дюжини поховань. Можливо, в минулому вони утворювали повне коло. Але поки невідомо, скільки наборів кремованих людських останків в кожній ямі.

Також неясно, хто похований — представники місцевого населення або ті, хто іммігрував в регіон. Під час бронзового віку клімат на островах погіршувався і життя ставала все важче. Це означає, що іммігранти з Шотландії або Норвегії, навряд чи хотіли оселитися там. Найімовірніше, поховані були місцевими жителями.

Відкриття зробили в середині липня під час підготовки до космодрому СаксаВорд на півострові Ламба-Несс. Там планують запустити першу ракету вже в жовтні. Якщо це станеться, це буде перша вертикальна ракета, запущена з будь-якої точки Великобританії.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня