Відкриттям століття обернулося для шотландця облаштування басейну в саду

Відкриттям століття обернулося для шотландця облаштування басейну в саду

10:58 Серпень 4, 2023

Історія 2303 3 хвилини

Magyar

Рештки дельфіна-афаліни, котрому, як вважають, 8000 років, були знайдені на задньому дворі одного з жителів Шотландії.

44-річний Пол Макдональд копав басейн для своїх дітей, але раптом знайшов кістки стародавнього водного ссавця в місті Стірлінг, що в центральній Шотландії.

Палеонтолог Мюррей Кук, який першим опинився на місці знахідки, заявив, що це останки дельфіна-афаліни, яких, ймовірно, викинуло на берег під час останнього льодовикового періоду, коли ця територія була берегом величезного внутрішнього моря. Ця знахідка – перша в Шотландії за останні сто років. Останні китові кістки були знайдені поблизу Стірлінга в 1897 році, але більш ранніх записів про появу дельфінів немає.

Точний вік решток можна визначити лише після радіовуглецевого аналізу, але, оскільки вони збереглися в глині, їхній вік можна легко оцінити. “Глині потрібно близько восьми тисяч років, щоб повністю інкапсулювати частини тіла живого організму, тому вік дельфіна може виявитися приблизно таким самим”, – зазначив Кук, додавши, що відносно менший зріст дельфіна і зношені зуби вказують на те, що це може бути старша самка.

Оскільки поряд з останками було знайдено м’ясорубний інструмент з оленячого рогу, експерти вважають, що печерні люди могли споживати м’ясо тварини. Інструмент навіть може бути класифікований як артефакт, і в цьому випадку знахідка може бути винагороджена.

Джерело: BBC/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня