Знайдено стрілу, чий наконечник зроблений із давнього метеорита

Знайдено стрілу, чий наконечник зроблений із давнього метеорита

11:24 Серпень 7, 2023

Історія 1569 2 хвилини

Наприкінці 1800-х років археологи виявили наконечник стріли в оселі бронзового віку в Мерігені, Швейцарія. З того часу 3000-річний артефакт був частиною колекції Бернського історичного музею.

Новий аналіз показав, що він виготовлений із метеориту, який упав на Землю 3500 років тому. Висновки вчених опубліковані у вересневому номері Journal of Archaeological Science.

Для дослідження вчені використовували кілька методів, включаючи рентгенівську томографію (комп’ютерну візуалізацію) та гамма-спектрометрію (процес виявлення гамма-випромінювальних радіоактивних матеріалів). Вони показали, що наконечник стріли розміром з долоню містить не лише ізотопи алюмінію-26, які природно не зустрічаються на Землі, а й сліди заліза та нікелевого сплаву, характерних для метеоритів.

Спочатку вчені думали, що артефакт пов’язаний із 170 000-річним метеоритом Тваннберга, який упав менш ніж за 8 км від житла древніх людей. Однак подальше дослідження показало, що концентрації нікелю та германію не збігалися з тими, що знайшли в наконечнику стріли.

Вчені використали геологічну базу даних, яка показала, що ділянка метеорита Кааліярва в Естонії, розташована на відстані більш ніж 1250 км, містить метали, схожі на ті, які знайшли в артефакті. Космічний камінь упав на Землю 3500 років тому.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня