Малюнок із «вертепом» у Сахарі створили за три тисячі років до народження Христа

Малюнок із «вертепом» у Сахарі створили за три тисячі років до народження Христа

10:15 Грудень 23, 2023

Історія 1238 3 хвилини

Археологи знайшли печерний малюнок у єгипетській пустелі Сахара, його вік становить 5000 років. І це найдавніше зображення вертепу, відоме зараз, повідомляє Arkeonews.

Малюнок було зроблено за три тисячі років до народження Ісуса та появи біблійної історії про нього.

Група італійських дослідників знайшла картину всередині порожнини, яку згодом назвали «Печерою батьків». На малюнку зображено новонародженого з батьками, а також кілька тварин. Над ними сяє зірка.

Вчені вважають, що картину намалювали у кам’яну добу, задовго до народження Христа.

При цьому, у малюнка, виконаного червонувато-коричневою охрою, є кілька цікавих особливостей. На ньому зображено безголового лева, а лев є одним із символів Христа. Зображення безголових левів також мали символічне значення на той час у цьому регіоні. На ньому також були зображені павіан або інша мавпа, зірка на сході та дитина, піднесена до неба. Це могло символізувати вагітність чи народження.

Вчені знайшли малюнок ще 2005 року, але представили його публіці лише 2016-го.

Сцена вертепу стала відома, оскільки описана в Євангеліє від Матвія. Там описується, що троє мудреців пішли за зіркою, що зійшла, і знайшли немовля Ісуса і його батьків у Віфлеємі. Євангеліє від Луки також розповідає про те, що Йосип і Марія не змогли знайти місце в готелі, оскільки ті були переповнені, і були змушені заночувати в хліві, де народився Ісус.

Точний час та місце народження Христа невідомі, але святкування Різдва встановлено на 25 грудня за григоріанським календарем та на 7 січня – за юліанським.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня