У Римі виявили розкішну банкетну залу, якій понад 2300 років

У Римі виявили розкішну банкетну залу, якій понад 2300 років

19:52 Грудень 24, 2023

Історія 1753 2 хвилини

У Римі археологи виявили розкішну банкетну залу з великою настінною мозаїкою. Вік памʼятки оцінюють приблизно у 2 300 років.

Про це повідомляє CNN.

Мозаїка, що майже п’ять метрів завдовжки, зображує виноградну лозу, листя лотоса, тризуби, шоломи і міфічних морських істот. Вона зроблена з перламутру, коралів, черепків дорогоцінного скла і частинок мармуру. Її обрамляють поліхромні кристали і давньоєгипетські сині плитки. Відкритою банкетною залою з краєвидом на сад, імовірно, користувалися влітку для розваги гостей.

Археологи намагаються розгадати, хто володів розкішною будівлею. Імовірно, це був римський сенатор.

„У давні часи, коли могутні знатні родини населяли Палатин, існував звичай використовувати багаті декоративні елементи як символ для демонстрації багатства та високого соціального статусу”, – вважає археолог Русо.

Такий складний простір також використовувався, щоб справити враження на гостей водними іграми, які були дуже популярні серед знаті того часу.

„Ми виявили свинцеві труби, вбудовані в прикрашені стіни, побудовані для перенесення води всередину басейнів або створення фонтанів для створення водних ігор”, — додав вчений. На початку січня знахідку відкриють для відвідувачів.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня