На гербі Бухареста виявили помилку – 150 років тому переплутали ікони святих

На гербі Бухареста виявили помилку – 150 років тому переплутали ікони святих

19:02 Січень 28, 2024

Історія 1173 3 хвилини

Magyar

У мерії столиці Румунії — Бухаресті — з’ясували, що елемент на гербі міста, який вперше з’явився понад 150 років тому, є неправильним. Тепер хочуть виправити помилку і для цього залучили Румунську православну церкву.

Про це пишуть Digi24 та Libertatea.

На гербі Бухареста, який був відновлений у 1994 році після повалення комунізму, зображено святого Димитрія Солунського — воїна-мученика, який загинув за християнську віру в IV столітті.

Святий зображений на червоному щиті в одязі, характерному для римських легіонерів, і з атрибутами святого-воїна: списом і хрестом.

Своєю чергою цей червоний щит розміщений на грудях орла з хрестом у дзьобі та короною на голові. Майже такий самий орел зображений на гербі Румунії. У нижній частині щита є також стрічка в кольорах румунського прапора, на якій написано девіз: «Моя країна і моє право».

Нинішній герб Бухареста

Проте історики й фахівці з геральдики впевнені, що в 1864 році для герба обрали зображення не того святого Димитрія. У Румунській православній церкві це підтверджують. Зазначається, що на гербі повинен бути святий Димитрій Новий, який народився і жив у XIII столітті на території сучасної Болгарії, але його мощі спочивають у Бухаресті. Саме його жителі столиці Румунії вважають своїм покровителем. Він не обіймав державної посади й не зазнав мученицької смерті, як великомученик Димитрій Солунський, а жив у печері в пості та молитві.

Святого Димитрія Нового проголосили покровителем Бухареста в 1792 році. Румунська церква канонізувала його набагато пізніше — у 1955-му. У Києво-Печерській Лаврі зберігається правиця святого.

Ікона із зображенням преподобного Димитрія Нового

Тож тепер ікону на гербі міста пропонують замінити. Зустріч, на якій це обговорюватимуть, проведуть 31 січня. Ініціатори заміни кажуть, що отримали схвалення церкви. Крім того, цього року жителі Бухареста відзначатимуть 250 років з моменту перенесення мощей святого Димитрія Нового до столиці.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня