Стало відомо, де похований Платон

Стало відомо, де похований Платон

11:36 Квітень 29, 2024

Історія 550 3 хвилини

Magyar

Дослідники використали штучний інтелект, щоб, не розкриваючи стародавні сувої, прочитати чорнильний текст, який також розповідає про місце поховання Платона і його останню ніч, повідомляє Gizmodo.

Платон, давньогрецький філософ, учень Аристотеля і Сократа, помер у віці близько 80 років, приблизно 2400 років тому. Раніше було відомо, що його місце поховання знаходиться десь в районі заснованої ним Академії в Афінах, але до цього часу точне місце було невідоме дослідникам. Академія була зруйнована римським полководцем Суллою через 300 років після смерті Платона, а її залишки лежать за 3 км від Акрополя.

Тепер дослідники знайшли папірус за 800 кілометрів, що наблизило їх до розгадки. Майже 2 000 років тому сталося виверження вулкану Везувій, яке поховало Помпеї та їхніх мешканців під землею. Попіл також цілком покрив віллу, де зберігалися документи, а отже й знання, які вони містили для нащадків. Саме тут був знайдений папірус, написаний місцевим поетом і філософом, згідно з яким Платон був похований у приватному саду в стінах Академії, біля святилища Муз. У тексті також розповідається про останню ніч Платона: у філософа, напевно, була висока температура, і йому не давала спокою музика, яка звучала для нього. За словами одного з дослідників проєкту, фракійський музикант грав на флейті, щоб полегшити останні години літнього філософа, але Платон сказав йому, що у нього „погане почуття ритму”.

Ще одним цікавим аспектом дослідження була технологія, що використовувалася для читання папірусу. Сувої не можна розгортати, бо через їхній вік це призведе до їхнього руйнування. Минулого року той, хто знайшов сувій, виграв 40 000 доларів, витягнувши слово „фіолетовий” з невідкритого документа, а в 2015 році Університет Кентуккі використав рентгенівську томографію і комп’ютерний зір – технологію з використанням штучного інтелекту – щоб витягти дані із запечатаного сувою Мертвого моря. Для дослідження сувоїв Геркулануму, які знайшли поблизу Помпей, також використовували штучний інтелект і нейронні мережі, щоб визначити, де саме було чорнило на запечатаному папірусі.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня