Історія яєць Фаберже

Історія яєць Фаберже

11:11 Квітень 11, 2020

Історія 11255 4 хвилини

Magyar

Російський ювелір французького походження Петер Карл Фаберже, на прохання російського царя Олександра III, створив унікальний дорогоцінний виріб у вигляді яйця, – знамениті яйця Фаберже.

Перше яйце Фаберже (джерело: luismiguelhoward.com)

На найважливіше православне свято цар Олександр хотів здивувати свою дружину особливим подарунком, тому попросив майстра-ювеліра зробити щось, що пов’язане з Великоднем і одночасно є подарунком.

Саме так ювелір створив перший взірець легендарного ювелірного виробу із суцільного золота, який згодом став відомим як яйця Фаберже, у 1885 році: куряче яйце, вкрите шаром білої емалі, всередині якого знаходиться золота курка з рубіновими очима, прикрашена мініатюрною копією корони царя з алмазу. Це настільки сподобалась цареві, що Олександр вирішив започаткувати нову традицію: щороку дарувати дружині на Великдень ювелірний шедевр у вигляді великоднього яйця.

Процес створення яйця (джерело: fabergemuseum.ru)

Через кілька років Фаберже був призначений офіційним царським ювеліром, і всі витрати його майстерні фінансувалися з державної казни. З роками форми яєць ставали дедалі складнішими: для їх виготовлення використовувались алмази, срібло, золото, рубіни, смарагди та інші благородні матеріали.

Часто бувало, що на створення одного яйця майстрові потрібно було близько року. У царя було лише одне прохання до свого ювеліра: щоб кожне яйце, що відкривалось, містило різний сюрприз. Саме так до футлярів для ювелірних виробів потрапляли, наприклад, золота курка, корабель, швейцарський годинник, мініатюрні картини та макети відомих будівель.

Завдяки попиту на ювелірній фабриці Фаберже в Петербурзі протягом багатьох років було виготовлено три тисячі подібних сувенірів, які також вважаються значними витворами мистецтва, однак ніколи не перевершили багаті прикраси та унікальність ювелірних яєць царської родини.

Яйця Фаберже (джерело: MET)

У країні залишилося лише декілька яєць, інші зберігаються за кордоном, також частина їх була викуплена, є й такі екземпляри, доля яких невідома. Із найбільш цінних (а це 71 шедевр Фаберже) – 52, які були зроблені на замовлення царя, 29 зараз знаходяться в Росії, частково в Петербурзькому Ермітажі та в Музеї ювелірних виробів царської корони Московської Збройної палати.

Більшість із тих, які потрапили за кордон, – 14 – зберігаються у США, деякі у Великобританії в Королівській колекції Єлизавети II, інші в Швейцарії, Німеччині, Франції, Монако, Ліхтенштейні, Катарі та Австралії. Музей Фаберже в Петербурзі заснував Віктор Вексзельберг.

Джерело:  (papageno.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня