У Британії знайдено незвичні руїни епохи Римської імперії

У Британії знайдено незвичні руїни епохи Римської імперії

09:47 Квітень 16, 2021

Історія 354 3 хвилини

Magyar

У Скарборо, в Північному Йоркширі, Англія, були виявлені унікальні руїни великого римського архітектурного комплексу, який є першим подібним комплексом із коли-небудь виявлених у Британії, а можливо і єдиним по всій території колишньої Римської імперії.

Комплекс будівель включає циліндричну центральну кімнату, вежу з чотирма прямокутними кімнатами, провідними від неї зліва, справа, зверху і знизу, вони утворюють грубу хрестоподібну форму, а також сліди лазні. Згідно з повідомленням Управління охорони історичної Англії (Historic England), опублікованим у середу, у Великобританії ніколи раніше не виявляли античної будівлі з подібним плануванням, як і в інших частинах колишньої Римської імперії.

„Споруда могла бути розкішною обителью лорда, можливо, установою для культових цілей, або, можливо, їх поєднанням. Цілком імовірно, що це вілла багатого чоловіка, яку згодом перетворили у святилище для релігійних цілей”, – каже Кіт Емерік, інспектор охорони історичних пам’яток.

Спеціаліст назвав неперевершений комплекс, який був знайдений під час будівництва житлового кварталу, фантастичною знахідкою. „Вона схожа на культову будівлю, такий собі чоловічий клуб, адже в комплексі також була лазня. У будь-якому випадку ми маємо справу з дуже захоплюючою гібридною спорудою”, – зазначив він, додавши – роботи археологів Північного Йоркшира вже показали, що будівлі були спроектовані кращими архітекторами Північної Європи того часу і побудовані кращими майстрами того часу.

Для того, щоб незвичну знахідку можна було перетворити на музей з центром для відвідувачів архітектори, вже повернулися до креслярської дошки і перепроектували житловий комплекс, щоб археологічні останки стали частиною суспільної зеленої зони, яка спочатку мала бути десь в іншому місці.

«Зважаючи на важливість цього, приємно бачити, що планування нового житлового будинку було змінено, ось чому ця важлива частина нашої історії може бути збережена. Буде продовжена робота над знахідками, щоб спробувати точно встановити, що ж це було за таке загадкове місце і чому воно було створено так далеко від інших римських центрів», — додав інспектор охорони історичних пам’яток.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня