У руслі річки Тибр рівень води спав настільки, що стало видно руїни стародавнього мосту

У руслі річки Тибр рівень води спав настільки, що стало видно руїни стародавнього мосту

15:03 Липень 8, 2022

Історія 1676 2 хвилини

Magyar

Залишки мосту часів імператора Нерона, тобто першого століття н.е., виринули з дна русла річки італійської столиці, рівень води в якій знизився до мінімуму внаслідок сильної посухи, – повідомила римська щоденна газета La Repubblica у вівторок.

Місце розташування стародавнього мосту, що його приписують імператору Нерону, було відомо історикам. Але цю споруду дуже рідко бачили впродовж її існування, оскільки її залишки покрила вода річки Тибр. Зараз виявили кілька руїн цоколя стародавнього мосту.

Рівень річки, яка тепер називається Тибр (італ. Tevere), впав із традиційних чотирьох із половиною метра до 112 сантиметрів. Занадто низький рівень води становить загрозу для екосистеми річки, а також перешкоджає судноплавству. Президент провінції Лаціо Нікола Зінгаретті вже оголосив район річки зоною стихійного лиха через постійну відсутність опадів.

Міст, зведений у першому столітті н.е., вів до стадіону, побудованого імператором Нероном у Стародавньому Римі, який знаходився на території сучасного Ватикану. Вілла матері Нерона, Агрипини, також була знайдена в цій частині міста – на правому березі річки.

Міст з’єднував дві сторони річки Тибр у тому самому місці, де навпроти замку Ангела є міст імені італійського короля Віктора Емануїла II.

Вищі частини стародавнього мосту, що залишилися, були знесені в 19 столітті, щоб зробити район більш доступним для судноплавства.

Джерело:mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня