США повернули уряду Італії старовинний мозаїчний розпис, який зник сто років тому

США повернули уряду Італії старовинний мозаїчний розпис, який зник сто років тому

16:59 Вересень 5, 2022

Історія 708 3 хвилини

Magyar

Сполучені Штати повернули Італії стародавній мозаїчний розпис, який вважався зниклим, артефакт міфологічної тематики представникам влади Італії в Римі передали агенти Федерального бюро розслідувань (ФБР).

У повідомленні ФБР про передачу зазначено, що знайдена і повернута реліквія – «ключова частина історії Риму».

Аретефакт виявили у 2020 році працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з артефактами ФБР, коли до них звернувся адвокат, який повідомив, що його клієнт, який бажає залишитися анонімним, володіє величезною мозаїкою із зображенням міфологічної Медузи. За даними слідчого органу, мозаїка зберігалася на складі в Лос-Анджелесі в 16 частинах – кожна вагою 40-100 кілограмів.

Поверненню артефакту передувало тривале розслідування. До процесу також залучили правоохоронців Італії, котрі встановили, що реліквію вивезли за океан приблизно сто років тому. Єдиний слід, який щодо неї знайшли в Сполучених Штатах, – оголошення в газеті 1959 року про продаж.

Згідно із повідомленням ФБР, у «клієнта», який повернув знахідку, не було свідоцтва про право власності, тому він не міг її продати.

Артефакт доставили до Риму ще у квітні, витрати на перевезення оплатив його попередній власник. Італійські фахівці зараз працюють над очищенням і реставрацією мозаїк, але завдяки зберіганню при правильній температурі вони залишилися у відносно гарному стані, йдеться в заяві.

У суботу CNN зробив репортаж, в якому йдеться про те, що ФБР на підставі ордеру на обшук нещодавно вилучило низку художніх цінностей у Метрополітен-музеї Нью-Йорка за підозрою, що вони були викрадені у законних власників або з країни походження.

Окружний прокурор повідомив телеканалу, що наступного тижня кілька артефактів буде повернуто їхнім законним власникам. Зокрема до Італії повернуть 58 предметів, 21 з яких знайшли у нью-йоркському музеї, а Єгипту – 16 предметів мистецтва, 11 з яких раніше були в колекції музею Метрополітен.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня