В Ізраїлі вчені знайшли раніше невідомий тип стародавньої людини

В Ізраїлі вчені знайшли раніше невідомий тип стародавньої людини

11:55 Липень 3, 2021

Історія 4571 8 хвилин

Magyar

На основі кісток решток, знайдених в Ізраїлі, дослідники з Тель-Авівського університету спільно з їхніми колегами з Єврейського університету в Єрусалимі визначили нову групу доісторичних людей, яких вони назвали Homo NeserRamla.

Походження неандертальців може бути переосмислено

Під час розкопок поблизу міста Рамла були знайдені залишки кісток і черепів, які дозволили виявити новий давній доісторичний вид, який проживав у цьому районі сотні тисяч років тому і порошився по багатьох інших районах від Іспанії до Східної Азії. Два дослідження були опубліковані в науковому журналі Science, одне з яких визначає групу Neser-Ramla, а друге стосується матеріальної культури та кам’яних знарядь, знайдених навколо кісток.

Публікації проливають нове світло на передісторію людини і пропонують відповіді на кілька, здавалося б, нерозв’язних суперечностей. Представники Homo Neser-Ramla, могли з’явитися на Близькому Сході ще 400 000 років тому, і на момент 130 000 років тому вони не лише жили тут, але й служили джерелом для інших популяцій.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 20210625eloember4.jpg

Ізраїльські експерти вважають, що їх відкриття дає відповідь на питання про походження неандертальців, домінуючої людської групи в Європі протягом тисячоліть, та наголошує на генетичних точках зустрічі між різними групами людських рас.

Згідно з дослідженням, поняття доісторичні та стародавні люди потребують переосмислення, а деякі знахідки, раніше не відомі, належать до групи „Neser-Ramla”.

Мандрування дозволило сучасним людським генам потрапити до Європи

Кістки, на яких базувалось дослідження, були виявлені близько десяти років тому поблизу фабричного комплексу Несер Рамла поблизу аеропорту Бен-Гуріон під час будівництва нової шахти. На глибині восьми метрів археологи наткнулися на кам’яні знаряддя праці, рештки людей і великої кількості тварин, включаючи коней, оленів і нині вимерлих турів.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 20210625eloember3.jpg

Вік знайдених останків становив близько 130 тис. років. Місцеві жителі були схожі скоріше на неандертальців, ніж на сучасних людей – у них були великі зуби, крихітні підборіддя й зовсім інша будова черепа.

Антропологи вважають, що натрапили на “зниклу групу”, яку шукали роками та залишки якої досі класифікували як знахідки сучасної людини або людини раннього неандертальця. Виявилося, всі ці скам’янілості належали людям однієї групи, яких не можна з упевненістю віднести ні до одного з відомих видів людини.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 20141229homo-erectus.jpg

Знайдені поблизу фабричного комплексу кам’яні знаряддя, наприклад, загострені камені, які потім можна було насадити на палиці та використовувати як списи, були виготовлені за тією ж технологією, що і в сучасних людей і неандертальців. Homo Nesher Ramla жили в цьому регіоні вже близько 400 тис. років тому, а сучасні люди прийшли туди 200 тис. років тому. Очевидно, представники видів обмінювалися знаннями і технологіями, а також схрещувалися – на це вказує ряд раніше виявлених останків людей віком 80-120 тис. років. Ймовірно, ці останки належать групам, що утворився в результаті змішування сучасної людини і Homo Nesher Ramla.

Цікаво, що найбільшу схожість у Homo Nesher Ramla спостерігається з останками з «Ями кісток», підземної печери в Іспанії. Належність виявлених там скам’янілостей викликає жваві суперечки в науковому середовищі – люди, які там жили, мали схожість із сучасними людьми, неандертальцями і денисовцями.

Але навіть без генетичного аналізу знахідка може дати відповідь на важливе питання – як ДНК сучасної людини потрапила в генофонд неандертальців задовго до того, як ці групи зустрілися? Попередні дослідження показали, що сучасні люди і європейські неандертальці схрещувалися понад 200 тис. років тому, але сучасні люди вперше з’явилися в Європі лише близько 45 тис. років тому. Ізраїльські колеги вважають, що занести ДНК Homo Sapiens у геном європейських неандертальців могли гібриди сучасних людей і Homo Nesher Ramla.

Дослідники навіть допускають, що Homo Nesher Ramla могли бути предками неандертальців.

«Більшість учених вважає, що неандертальці з’явилися, розвивалися і в кінці кінців закінчили своє існування в Європі, – каже палеоантрополог Ізраель Хершковіц. Ми ж припускаємо, що, можливо, неандертальці були європейцями – імовірно, в складі неандертальської популяції Європи є сильний компонент із Близького Сходу. Можливо, Homo Nesher Ramla були основною популяцією, за рахунок якої неандертальці розселилися по Європі між льодовиковими періодами», – додав він.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 20180404neandervolgyi1.jpg

Перебуваючи на перетині Африки, Європи та Азії, Homo Nesher Ramla могли також мігрувати на схід.

«Це, можливо, дозволить пояснити виявлені в Азії архаїчні скам’янілості із рисами, що нагадують черепи неандертальців», – вважає Хершковіц.

Він визнає, що ці ідеї досить провокаційні, і поки що мова йде лише про домисли, а не про факти. Залишається загадкою, як і чому Homo Nesher Ramla вимерли. Можливо, їх витіснили сучасні люди.

Зараз вчені аналізують нові скам’янілості, які вони недавно виявили в іншій печері. Вони сподіваються, що це дозволить дізнатися більше про те, як люди й їхні предки розселялися на цих територіях.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 20140923cro-magnoni-ember-neandervolgyi-ember1.jpg

Розкопки в 2010–2011 роках виявили кам’яні знаряддя праці з глибини 12 метрів, що спонукало археологів знайти тут 60 000 старовинних кам’яних знарядь та тисячі кісткових решток у глиняному ґрунті.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня