У Саудівській Аравії виявили зображення останнього вавилонського царя віком 2550 років

У Саудівській Аравії виявили зображення останнього вавилонського царя віком 2550 років

19:14 Серпень 4, 2021

Історія 957 2 хвилини

Magyar

У Саудівській Аравії був знайдений клинописний напис часів останнього вавилонського правителя, повідомив науково-освітній інформаційний портал Live Science.

На стародавній різьбі, зробленій на базальтовому камені 2550 років тому, був ідентифікований останній вавилонський цар – Набонід. Він тримає в руці скіпетр і зображений в оточенні чотирьох символів: змії, півмісяця, сонця та квітки. Вони, ймовірно, мають релігійне значення. Під ними 26-рядковий клинопис, який наразі намагаються розшифрувати професіонали. Напис було знайдено в Ель-Хаїті в районі Хаяль на півночі Саудівської Аравії. Це найдовший подібний напис, знайдений у королівстві на Аравійському півострові, заявила Рада з туризму та спадщини Саудівської Аравії.

Цар Набонід правив Вавилоном протягом 556–539 років до н.е. Він зайняв трон після вбивства хлопчика-царя Лабаші-Мардука. Народна легенда розповідає, що мати Лабаші-Мардука була жрицею бога місяця Сіна, якого дуже любив Набонід, проте врешті-решт останній збожеволів через свій інтерес до релігійних артефактів.

Аль-Хаїт був відомий у давнину як Фадак, і в цьому районі виявили кілька старовинних пам’яток, зокрема залишки фортеці. Вавилонська імперія простягалася від Перської затоки до Середземномор’я. На початку правління Набонід підкорив частину сучасної Саудівської Аравії й певний час жив у місті Таджма.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня