У єгипетській Олександрії виявили руїни греко-римського поселення
Група єгипетських археологів виявила в районі Аль-Шатбі в Олександрії залишки стародавнього греко-римського поселення, якому близько 2300 років. Воно було комерційним центром та житловим районом за стінами тодішньої столиці Єгипту.
Цей район використовували як транзитне місце для мандрівників, відвідувачів і торговців. Тут знаходилися будинки для відпочинку, розраховані на подорожніх, які очікували на отримання дозволу, аби в’їхати в місто, склади, де торговці зберігали свої товари, і митниця для перевірки товару та визначення суми податків, повідомляє інтернет-видання єгипетського щоденника «Аль-Ахрам».
Генеральний секретар Вищої ради в справах старожитностей Мостафа Вазирі заявив, що це відкриття проллє світло на діяльність за стінами Олександрії в греко-римську епоху. За його словами, розкопки показали, що поселення існувало у II–IV ст. нашої ери.
Археологи виявили скупчення 40 колодязів і великих посудин для охолодження вина, колекцію глиняних амфор, ламп, рибальських снастей, залишки мармурових статуй божеств, імператорів і воїнів. А також печі, торговельні лавки та залишки святилища із 700 монетами. Як пояснив спеціаліст із давньоєгипетської археології Аймен Ашмаві, ці знахідки свідчать про те, що в поселенні розміщувався торговий ринок з майстернями для виготовлення статуй і рибальських снастей, отже, воно було центром рибалок, тим паче, що більшість статуй богів має стосунок до рибальства.
Джерело: MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися