В Ізраїлі знайдена одна з найбільш древніх християнських церков

В Ізраїлі знайдена одна з найбільш древніх християнських церков

08:47 Жовтень 29, 2020

Історія 7455 4 хвилини

Magyar

На півночі Ізраїлю були знайдені залишки ранньої християнської церкви, побудованої близько 400 року нашої ери, – передає портал MTI з посиланням на The Times of Israel.

В Ізраїлі археологи повідомили про рідкісну знахідку: на території заповідника Баніас на півночі країни була виявлена рання християнська церква, можливо, одна з перших у світі. Візантійська церква була побудована близько 400 року нашої ери в підніжжі храму римської епохи, присвяченого грецькому богу Пану.

Візантійська церква була побудована в особливо священному місці, оскільки, згідно з Євангеліями від Матвія та Марка, у цьому регіоні, який у той час називався містом Кесарія Філіппи, або Філіп Кесарія, Ісус передав апостолу Петру ключі від Царства Небесного.

Зараз колишнє місто, яке було розташоване в північній частині Голанських висот, що була окупована Сирією в 1967 році, а згодом, у 1981 анексована, знаходиться під владою Ізраїлю.

Археологи кажуть, що місце розкопок виявилося унікальним, оскільки воно поєднує в собі обрив, печеру, водні джерела і терасу, створену ще в давнину, на якій і був побудований перший храм, що служив богу Пану.

За словами професора археології Хайфського університету Аді Ерліха, поклоніння богу Пану тут почалося приблизно в III столітті до нашої ери, причому протягом декількох століть для цього використовувалася печера і джерело. Присвячений Пану храм був побудований приблизно в 20 році до нашої ери. Це був дуже стилізований храм під відкритим небом, прикрашений класичною римською архітектурою, з невеликим басейном у центрі.

Первісна структура римського храму була християнізована і перетворена в церкву. Це місце стало найважливішим християнським центром із власним єпископом із 320 року нашої ери. Коли святиню було перебудовано, майстри підлаштували римську язичницьку будівлю до різних потреб відносно нової релігії. Також у ході розкопок було знайдено чимало християнських символів. Зокрема, була виявлена мозаїчна підлога, прикрашена зображеннями хреста. До речі, цей символ набув широкого поширення в християнській іконографії тільки після правління імператора Костянтина, в середині IV століття. Крім того, вчені встановили, що повернена на схід ніша в язичницькому храмі, в якій, можливо, знаходилася статуя самого Пана, була перетворена в церковну апсиду.

Археологами був також виявлений дуже цікавий камінь, прикрашений безліччю вигравіруваних на ньому хрестів. Швидше за все, це були „графіті” паломників, які відвідали це місце в VI-VII століттях, – каже професор Аді Ерліх.

На основі залишків храм сильно постраждав від землетрусу, але в 7 столітті був відбудований. Археологи та місцевий орган охорони природи, який контролює територію, сподіваються, що після епідемії Covid-19 тисячі туристів та паломників з усього світу зможуть відвідати цю нещодавно відкопану християнську пам’ятку.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня