В Ізраїлі хлопчик натрапив на унікальний амулет біблійної епохи

В Ізраїлі хлопчик натрапив на унікальний амулет біблійної епохи

11:08 Березень 16, 2021

Історія 2984 4 хвилини

Magyar

Під час прогулянки з батьками в пустелі ізраїльський хлопчик знайшов статуетку, про яку пізніше стало відомо, що вона біблійного періоду віком близько 2500 років. Такі амулети були поширені в Ізраїлі за часів храму Соломона.

На початку березня Цві Бен-Давид та його сім’я прогулялися вздовж річки поблизу Нахал Хабесора в Ізраїлі, коли, перетинаючи пустелю Негев на півдні Ізраїлю, хлопчик помітив на землі цікавий предмет. Пізніше представники Ізраїльського органу антикваріату (IAA) з’ясували, що це керамічна статуетка, яка зображує жіночу фігуру. Статуетка висотою 7 см і шириною 6 см виготовлена ​​за зліпком. На ньому зображена жінка з шарфом, що покриває голову і шию, у неї схематичні риси обличчя і видатний ніс, а руки фігурки схрещені під грудьми.

Подібні амулети використовувалися в шостому — п’ятому століттях до нашої ери, в кінці залізної доби або в перський період, тобто період пізнього Першого Храму, і, очевидно, служили амулетами для захисту, удачі і процвітання, – повідомили в IAA.

Після того, як Бен-Девід знайшов артефакт, він повідомив про відкриття свою матір Мірям, яка усвідомила важливість відкриття і зв’язалася з районним археологом у західному Негеві Ореном Шмуелі. Сторони домовились, що артефакт буде надісланий до Департаменту національних скарбів ІАА (National Treasures Department) для подальшого дослідження та збереження.

Тут Шмуелі та Дебора Бен-Амі, куратор відділення залізної доби та перського періоду, ІАА, далі вивчали припущення, що в біблійні часи людські фігури могли бути включені в забобонні ритуали.

Кілька тисяч років тому зображення непокритих дам забезпечували захист, удачу та процвітання, – розповів Шмуелі інтернет-науковому порталу LiveScience. – Крім того, вважалося, що інші типи амулетів у стародавньому світі можуть запобігати атакам злих кровожерливих духів, – додав він.

У цей період люди часто звертались до амулетів як до сили захисту, щоб зберегти міцне здоров’я та подолати небезпеки й інші проблеми повсякденного життя. Більше того, за словами Шмуелі, за відсутності передової медицини ці амулети-обереги давали надію і важливий спосіб звернення за допомогою.

Джерело:  (origo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня