Після середньовічного землетрусу Церква апостолів була «похована» через загадкові причини

Після середньовічного землетрусу Церква апостолів була «похована» через загадкові причини

19:52 Жовтень 26, 2021

Історія 3320 4 хвилини

Magyar

Залишки Церкви апостолів були загадково «поховані» після того, як землетрус 747 року зруйнував велику візантійську будівлю, зведену на батьківщині апостолів Петра й Андрія, повідомив сайт ізраїльської щоденної газети Haarec.

Церква споруджена для вшанування пам’яті апостолів у селі Петра та Андрія

Наприкінці літнього археологічного сезону група науковців, які досліджують Віфсаїду, новозавітне село апостолів Петра та Андрія, на чолі з викладачем коледжу Кінерет Авіамом Мордехаєм та вченим із Нью-Йоркського коледжу Наяк Стівеном Нотлі зіткнулася із захоплюючою таємницею.

У ході експедиції, яка триває з 2016 року, команда археологів розкопала велику стіну без дверей, що оточувала залишки базиліки на північному березі Кінерета. На думку експертів, ця знахідка є Церквою апостолів, котра зникла у VIII столітті нашої ери.

Храм був прикрашений багатою мозаїчною підлогою, його площа становила 16 на 27 метрів.

У ході дослідження вдалося встановити, що церкву в 749 році зруйнував та «поховав» землетрус і з часом про неї забули.

Залишки були засипані землею, а потім на точній лінії первісної конструкції будівлі на висоті одного метра були зведені стіни. Їхнє розташування, очевидно, не випадкове, але жодних дверей у цій новобудові дослідники не знайшли, тому й не змогли потрапити всередину.

Таємниця дивних стін ще не розгадана

Археологи висунули дві теорії. Згідно з першою, більш приземленою, у середні віки над зруйнованою церквою збудували цукровий завод. Майстри під час закладання фундаментів просто проігнорували наявність мозаїки, а конструкція без дверей, імовірно, слугувала складом чи погребом на території того заводу.

Згідно з іншим, більш містичним поясненням, церкву після знищення, можливо, навмисно ритуально поховали, закопавши, немов небіжчика. Професор Авіам вважає, що зробити це з руїнами могли на знак поваги. Археологи ще не встановили вік середньовічних стін і сподіваються розкрити секрет цих дивних стін у наступному сезоні розкопок.

Учені досліджують також село часів Ісуса

Крім того, учені планують дослідити сусіднє село римської епохи, де шукатимуть додаткові докази своєї теорії про те, що апостоли Ісуса жили в цьому місці й будівля, прикрашена барвистими високоякісними візантійськими мозаїками, була церквою, зведеною, щоб ушанувати їхню пам’ять.

Дослідникам досі не вдалося чітко довести, чи був це храм апостолів, але вони не знайшли жодної іншої відповідної будівлі в цьому районі. Однак розміщення руїн точно збігається з церквою, згаданою в хроніках баварського єпископа Віллібальда, що відвідав ці місця під час свого паломництва в 724 році нашої ери. Згідно з описом, він бачив будівлю, яка все ще стоїть у Віфсаїді між Капернаумом і Хоразіном/Курсі.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня