На хорватському острові знайшли рідкісні старовинні споруди
Під час розкопок одного з комплексів римських віл у Хорватії археологи знайшли сліди будівель, які тогочасні іммігранти могли звести після розпаду Римської імперії. Це рідкісне відкриття допоможе історикам краще зрозуміти середовище ранньосередньовічних народних переселень.
Розкопки проводили Інститут археології Університету кардинала Стефана Вишинського у Варшаві та Інститут археології в Загребі.
Науковці досліджували комплекс вілл на острові Раб у Хорватії I–III ст. н. е. й несподівано виявили сліди будівель, зведених переселенцями з колишньої римської провінції Далмація. У римські часи острів був великим портом і стратегічним торговим маршрутом для транспортування таких товарів, як вишуканий скляний посуд, високоякісна terra sigillata (глиняні вироби, прикрашені невеликими малюнками), вина, оливкова олія та риба.
«Виявилося, що територія поселення, яке ми досліджували, була заселена й пізніше, навіть після падіння Західної Римської імперії, – розповів науковому онлайн-порталу HeritageDaily професор Університету Стефана Вишинського у Варшаві Фабіан Велц і додав: – Ми знайшли також сліди дерев’яної архітектури, імпровізованої в залишках уже зруйнованої вілли».
Велц вважає, що будівлі, імовірно, були зведені римськими іммігрантами, які шукали притулку, коли провінція Далмація опинилася під загрозою вторгнення східних готів. Можливо, руїни вілли були відремонтовані шляхом спорудження стін і дахів на дерев’яних стовпах.
«Незважаючи на досить примітивні обставини, вони підтримували відносно високий рівень життя, – пояснив фахівець. – Серед залишків імпровізованих приміщень ми знайшли імпортні африканські горщики з олією та вином, а також ряд бронзових предметів, у тому числі різні монети».
Фахівці знайшли докази того, що в VII столітті подальший ремонт комплексу вілл зробили поселенці, які в той час могли шукати на острові притулок від слов’ян або аварів.
Це перша подібна знахідка в північно-східному регіоні Адріатики, що дає уявлення про міграційні процеси пізньої античності та раннього середньовіччя.
Крім того, це відкриття вважається унікальним у плані археологічних матеріалів, оскільки може допомогти нам краще зрозуміти середовище ранньосередньовічних народних рухів, наголосили вчені.
Джерело: (origo.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися