У Мехіко археологи виявили вівтар ацтеків

У Мехіко археологи виявили вівтар ацтеків

12:46 Грудень 4, 2021

Історія 1084 3 хвилини

Magyar

У центрі мексиканської столиці знайшли ацтекський вівтар і посудину з людським прахом, – повідомив інформаційний портал BBC.

Неподалік площі Гарібальді був знайдений вівтар, датований XVI століттям, а також керамічний горщик із кремованими людськими останками. Він має дві ручки і широкий отвір, через який видно згорілі залишки, що лежать на дні.

Ацтеки жили на території сучасної Мексики з XIV по XVI століття. До цього часу вчені знаходять різні артефакти, які стосуються цієї культури.

Теночтітлан, столиця імперії ацтеків, можливо, була зведена в післяіспанський період. Завоювання Теночтітлану поклало початок кінця імперії ацтеків.

Група археологів, очолювана Національним інститутом антропології та історії Мексики (INAH), також виявила 13 декоративних курильниць для пахощів, які використовувалися у стародавніх ритуалах.

«Набір із 13 курильниць для пахощів виражає особливий символізм, оскільки вони були розташовані на двох рівнях та у двох різних орієнтаціях: одні у напрямі схід-захід, а інші – північ-південь. Це збігається з орієнтацією Тональпоуаллі – ритуального календаря ацтеків», – розповідає археолог Мара Бесерра, яка працює на місці розкопок.

Довгі ручки курильниць пофарбовані в червоний, чорний та синій кольори. На верхній частині знаходиться зображення голови водяної змії, що відсилає до сил підземного світу.

Сам вівтар виявили на глибині чотирьох метрів. Він був на місці одного зі старих житлових будинків. Будівля була збудована ще за часів іспанської окупації між 1521 та 1610 роками.

У будинку було п’ять кімнат, у всіх із них збереглися оригінальні оштукатурені підлоги та стіни. Команда археологів зазначає, що одна з п’яти кімнат також використовувалася як кухня, що було визначено після того, як вони виявили гігантську яму для багаття в її центрі.

Джерело:  (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня