Європейські археологи знову досліджують територію колишньої Месопотамії
Європейські археологи поступово повертаються до пошуку стародавніх культурних артефактів на території колишньої Месопотамії, яка завжди вважалася колискою цивілізації. Досі на заваді цьому стояли війна та збройні конфлікти.
«Ми знаходимося в стародавньому шумерському місті Ларса, що за кілька кілометрів від нинішнього Нашірі. Ларса, одна з найбільших територій розкопок в Іраку, охоплює понад 200 гектарів. Місто було, імовірно, таким же великим, як Париж у Середні віки, за часів правління Філіпа ІІ», – розповідає французький археолог Режі Валле, котрий разом зі своїми колегами щойно розчистив залишки опор моста.
Ларса – одне з найстаріших міст Месопотамії, яке було населене ще в V тисячолітті до н.е.
«На основі знайдених артефактів можна сказати, що тут, імовірно, була церква», – каже німецький археолог.
Нещодавно членам Міжнародної археологічної місії вдалося розкопати королівську резиденцію, яку ідентифікували на основі 60 клинописних табличок. Цінні знахідки були передані до Національного музею Багдада.
(Euronews)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися