Фрагмент мозаїки може дати відповідь, де народився святий Петро
Нещодавно знайдений фрагмент церковної мозаїки може дати відповідь на питання про місце народження апостола.
Археологи та релігієзнавці довго шукали місце народження святого Петра, який був одним із дванадцяти апостолів і першим Папою католицької церкви.
І ось дослідники виявили стародавню мозаїку з грецькими написами в місті Аль-Арадж в Ізраїлі. У тексті є слова «вождь і полководець небесних апостолів». Саме так називали святого Петра візантійські християнські письменники.
Згідно з Євангелієм від Івана, святі Петро, Андрій та Пилип народилися в рибальському селі Віфсаїда. Християни вірять, що це також місце, де Ісус здійснив деякі дива, наприклад, зцілив сліпого й нагодував тисячі людей п’ятьма буханками хліба та двома рибинами.
Археологи не знають, де саме розташована Віфсаїда, але вже обмежили її можливу локацію до кількох місць: археологічної пам’ятки Ет-Телль, села Мессадіє та археологічної пам’ятки Аль-Арадж.
Нещодавно виявлений фрагмент мозаїки підтверджує гіпотезу про те, що це могла бути Віфсаїда. Дослідники ведуть розкопки на цьому місці з 2016 року.
Знахідка
Щойно знайдений фрагмент може бути частиною мозаїчної підлоги так званої Церкви Апостолів. Археологи, які беруть участь у розкопках, – співробітники Центру вивчення стародавнього іудаїзму та витоків християнства (Study of Ancient Judaism and Christian Origins – CSAJCO) у Нью-Йорку, – вважають, що Аль-Арадж є також місцем народження апостолів Петра, Пилипа та Андрія. Напис обрамлений круглим медальйоном з двох рядів чорного мозаїчного каменю і стосується, зокрема, дарувальника: «Костянтин, раб Христовий» (який не є однойменним римським імператором).
Ця знахідка стала найвагомішим доказом того, що Петро мав особливі стосунки з базилікою і що вона, ймовірно, була присвячена йому, каже Стівен Нотлі, директор відділу археології розкопок.
Церкву, знайдену в Аль-Араджі, згадував і єпископ св. Віллібальд з Айхштетті, коли описував свій візит до Галілейського моря у VIII столітті. Під час паломництва до Єрусалима він натрапив на цей храм дорогою з Капернаума до Курсі.
На думку археологів, згаданий напис може відіграти серйозну роль у виявленні зв’язку між апостолом Петром та базилікою. Розкопки продовжаться в жовтні, тоді вчені зможуть отримати ще більш достовірні результати.
Джерело: (index.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися