Вчені знайшли кратер від удару метеорита, який [можливо] знищив Індську цивілізацію 4000 років тому

Вчені знайшли кратер від удару метеорита, який [можливо] знищив Індську цивілізацію 4000 років тому

18:33 Березень 26, 2024

Історія 1028 3 хвилини

Magyar

Індійські вчені дійшли висновку, що кругову структуру Луна діаметром 1,8 км на заході Індії міг залишити найбільший за останні 50 тисяч років метеорит.

Про це пише Nauka.ua з посилання на дослідження розміщене у журналі Planetary and Space Science.

Про те, що структура Луна (на честь невеликого поселення Луна неподалік) може бути метеоритним кратером, вчені підозрювали давно. Нове дослідження ґрунту поблизу кратера підкріпило теорію про метеоритне походження структури, виявивши велику кількість заліза. Крім того, у ґрунті знайшли такі мінерали як вюсит, іршштейніт, герциніт та ульвошпінель, які є ознаками метеоритного походження. Для остаточного підтвердження теорії треба знайти залишки розплавлених від удару метеорита порід. Відповідні ділянки кратера перебувають під водою, однак вчені планують дістатися їх у наступних дослідженнях.

Уточнені за допомогою оптично стимульованої люмінесценції дослідження вказали на вік кратера приблизно у 4 050 років. Діаметр кратера, а це 1,8 км, дає приблизне уявлення про вагу та енергетику зіткнення, що мало спричинити потужну ударну хвилю та великі лісові пожежі у долині ріки Інд. Приблизно на 1900 до н. е., тобто майже у час падіння метеорита Луна, припав кінець зрілої фази Хараппської, або Індської цивілізації.

На той час це була потужна цивілізація рівня єгипетської та месопотамської, з власною писемністю, мистецтвом та наукою. На сьогодні відомо про щонайменьше 1000 хараппських поселень. Одно з найбільших поселень, Дголавіра, знаходиться як раз неподалік структури Луна. У 1900 р. до н. е. почався стрімкий занепад Хараппської цивілізації. До 1700 р. до н. е. майже усі міста були закинуті. Тож не можна виключати вплив на ці події потужного удару метеорита.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня