Біля Бангкока знайдено скелет кита Брайда, якому кілька тисяч років

Біля Бангкока знайдено скелет кита Брайда, якому кілька тисяч років

09:58 Листопад 28, 2020

Історія 1437 3 хвилини

Magyar

Біля Бангкока виявили майже повністю неушкоджений скелет кита Брайда, якому від 3 до 5 тисяч років.

У Таїланді, приблизно за 12 кілометрів від узбережжя на захід від столиці Бангкока, на початку листопада археологи знайшли скелет кита, якому приблизно від 3 до 5 тисяч років. За словами дослідника з Національного університету Сінгапуру Маркус Чуа частково скам’янілий скелет – рідкісна знахідка. “В Азії мало підкопаних китів, і ще менше тих, що збереглися у такому хорошому стані”, – повідомляє BBC.

На фотографіях, які опублікував міністр навколишнього середовища Таїланду, видно, що кістки майже повністю збереглися. Варавут Сільпо-арча також розповів, що археологи вже відновили понад 80% скелета, включаючи хребці, ребра, плавники й одну лопатку.

За підрахунками, сам череп має довжину близько трьох метрів. Визначення віку ізотопом вуглецю ще не проводилось, а результатів можна очікувати в грудні.

Чуа також сказав, що відкриття допоможе дослідникам дізнатися більше про історію цього виду та вивчити відмінності від сучасних особин. Скелет також виявляє сучасні «біологічні та геологічні умови того часу: ймовірний рівень моря, типи осадів та біорізноманіття дикої природи».

За словами біолога, десятитисячолітня історія Таїландської затоки могла бути надзвичайно активною: рівень моря міг сягати висоти до чотирьох метрів, і досить типовим було зміщення літосферних плит. Скелет був знайдений біля нинішніх берегів Самута Сахона. Balaenoptera brydei (Смугач Брайда) – вид ссавців із родини Смугачеві, підряду китовидих, або «вусатих китів» (Mysticeti). Це тропічні кити, які живуть у теплому кліматі і досі зустрічаються у водах Таїланду.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня