У Стокгольмі знайшли 1000-річний скарб епохи вікінгів

У Стокгольмі знайшли 1000-річний скарб епохи вікінгів

15:33 Листопад 1, 2022

Історія 2305 3 хвилини

Magyar

Археологи з організації Arkeologerna проводили розкопки в Табу, Стокгольм. Там вони знайшли 1000-річний скарб епохи вікінгів. Зокрема, було виявлено 20 будинків і споруд, які належать до того ж часу, пише видання Heritage Daily.

Археологи проводили роботи в поселенні вікінгів. Коли розкопували дерев’яну підлогу, в одному з будинків помітили незвичайне. Дослідники побачили особливий керамічний горщик. У ньому був мішечок льону. Його прикрашала підвіска зі срібних монет.

Раніше їх використовували як ювелірні прикраси. Також археологи знайшли кілька кілець і перлин. Продовжуючи дослідження поселення, команда також виявила всілякі стріли, каміння для обробки зерна й амулети.

Крім того, є свідчення про великі торговельні зв’язки. На це вказують різні монетні підвіски. Деякі мають європейське походження. Під час розкопок було виявлено підвіски з Баварії, Англії та Богемії. Але були й дирхами — 5 арабських монет.

Одна з монет взагалі датувалася 10 століттям нашої ери. Її виготовили в Нормандії, регіоні на півночі Франції. Професор Єнс Крістіан Моесгаард зі Стокгольмського університету вказує на те, що це досить рідкісний екземпляр. Таку монету раніше могли визначити лише за малюнками книги XVIII ст.

Марія Лінгстрем із Національного історичного музею Швеції зазначила, що, можливо, таке відкриття буває лише раз у житті. Поки що історики висувають гіпотези щодо того, чому скарби виявилися захованими. Археологи припускають, що люди просто їх ховали через важкі часи.

Знахідки відправили до однієї з фірм, яка спеціалізується на консервації артефактів. Там їх очистять і задокументують знахідки.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня